Внутренняя оптиизация сайта
Корисне

Внутрішня оптимізація сайту

1. Установка ЧПУ на сайті корисна не тільки для пошукових систем, а й для звичайних відвідувачів. Цей процес передбачає створення «гарних» і зрозумілих для людини посилань разом із застосуванням різних параметрів та змінних на адресу.

2. Грамотна внутрішня перелінковка сайту може допомогти йому піднятися у видачі навіть без використання зовнішніх посилань. Звичайно, йдеться про низькочастотні запити, але це також корисно. У просуванні неминуче потрібно враховувати кожну дрібницю чи деталь – тоді ви отримаєте максимум ефекту. Так ось, для перелінкування можна використовувати кілька різних підходів і методів:

– Ручне перелінкування за допомогою проставлення посилань у статтях на інші сторінки сайту.

– Дублювання меню та створення в дизайні елементів з посиланнями на статті – популярні записи, останні новини, схожі нотатки, що часто переглядаються або коментуються.

– Меню хлібні крихти – як додатковий елемент навігації на сайті.

Перелінковка, допомагає сайту не тільки з пошуковими системами, позиціями у видачі та просуванням, а неминуче також додає в проект користь для читачів та відвідувачів.

3. Додаткова навігація покращує юзабіліті та розширює можливості пошуку потрібної інформації, за рахунок схожих і тематичних внутрішніх посилань можна зацікавити відвідувача якнайбільше провести часу на сайті.

4. Картка сайту. Можна сказати, що тут є 2 підпункти – мапа сайту для пошукових систем, а також сторінка мапи сайту на самому проекті. В обох випадках карта сайту прискорює індексацію сторінок інтернет-проекту, XML Sitemap можна навіть завантажити в інструменти вебмайстра Google та Яндекса.

5. Robots.txt – файл, який вказує пошуковими системами, які сторінки сайту заборонені до індексації. Зазвичай туди додаються різні системні каталоги. Також у Robots.txt є директива Hots, якою можна визначити для яндексу основний домен сайту (без www або з www), а також вказати посилання на XML Sitemap. Файл розташовується в кореневій директорії сайту і автоматично зчитується пошуковими системами.

6. Останній момент – 301 редирект. З його допомогою можна зробити багато, але для нового сайту ви просто повинні визначити, яке доменне ім’я буде головним (без www або з www), а з другого робиться редирект на основне.

7. Заборона індексації. Неправильно складений файл robots.txt (або метатеги robots на сторінках) можуть перешкодити пошукачам заносити в індекс сторінки, які ви хочете просувати. А якщо сторінки немає в індексі, просування абсолютно марне. Ваш SEO-фахівець перегляне файл і відкриє те, що потрібно.

8. Відкритий доступ до розділів адміністраторів. Протилежна проблема – відкриті для перегляду та індексації адмінські розділи, форми логіну тощо. Усі вони мають бути не тільки закриті від індексування, але й заборонені до віддачі веб-сервером (крім форми логіну, її потрібно просто заборонити для індексації).

9. Неправильний HTML-код. Незакриті теги, розміщені за межами тега <html> контент, прихований текст, використання більше одного заголовка H1 на сторінку тощо – всі ці непомітні живому відвідувачу недоліки можуть сильно нашкодити сприйняттю сайту пошуковою системою. Акуратний та валідний код – запорука безпроблемної індексації та позитивного відношення пошукової системи.

10. Неправильно настроєна CMS. Багато систем керування контентом при неписьменному налаштуванні схильні до не дуже дружньої до пошукових систем поведінки. Наприклад, часто виникає внутрішнє дублювання сторінок (коли одна сторінка доступна за двома-трьома різними адресами – з закриваючим / і без, з .html і без, як версія для друку і так далі). Це необхідно припиняти на рівні налаштування самої системи керування контентом та веб-сервера. Також необхідно зробити недоступними для пошукових роботів сторінки з результатами пошуку по сайту та інші службові елементи. Важливо також змусити пошукову систему видавати ЧПУ (людини зрозумілі URL, вони ж SEF URL – search engines friendly URL). Такі адреси сторінок не тільки допомагають користувачам орієнтуватися на сайті, а й, що більш важливо з точки зору SEO, можуть містити транслітеровані ключові слова, що підвищує релевантність сторінки за ними.

11. Зареєструватися в сервісах для веб-майстрів Яндекса та Google.

12. Грамотна внутрішня перелінковка дуже важлива для прискорення індексації сайту. Усі сторінки повинні мати 2-3 посилання на головну. Зробіть додаткові посилання на розділи меню на всіх сторінках сайту.

13. Правило трьох кліків. Зробіть навігацію на сайті так, щоб будь-яка сторінка вашого сайту була доступна не далі, ніж за 3 кліки від головної.

14 Намагайтеся не робити меню, що випадають на скриптах і flash, це ускладнює індексацію сайту пошуковими системами.

15. Додайте сайт у форми додавання пошукових систем.

16. Додати сайт до рейтингів

17. Додайте сайт до каталогів

18. Додайте сайт до соціальних закладок. Великий плюс соціальних закладок у тому, що до них можна додавати внутрішні сторінки сайту. В кожномусервіс необхідно зареєструватися.