Корисне

Корисне

Мобільний сайт, адаптивний сайт або мобільний додаток

Існує кілька варіантів вирішення задачі адаптації мобільних користувачів:
– адаптивний сайт (один сайт для всіх пристроїв);
– Мобільна версія сайту (окремий сайт, оптимізований під мобільні пристрої);
– мобільний додаток (для кожної платформи свій).

Адаптивний сайт

Для розробки адаптивного сайту використовуються сучасні технології верстки, які дозволяють змінювати структуру блоків, їх розміри та інші параметри залежно від параметрів перегляду. Наприклад, якщо ми використовуємо простий смартфон з роздільною здатністю екрана 800х600 пікселів, блоки сайту будуть показуватися в один стовпець, а на екрані з роздільною здатністю 1920х1080 сайт матиме три колонки. Такі трансформації повинні плануватися заздалегідь на стадії дизайну.
Таким чином, адаптивний сайт може покривати потреби всіх користувачів з повним спектром використовуваних пристроїв. Однак, за наявності існуючого звичайного сайту, процес переведення на адаптивну верстку буде досить трудомістким. Можна сказати, що це буде повноцінний редизайн сайту. Також адаптивна верстка може вимагати запровадження обмежень на зовнішній вигляд сайту, він зміниться. Підіб’ємо підсумок.

Плюси:

один сайт на всі пристрої – повна ідентичність функціоналу, наповнення;
непогана захищеність на майбутні покоління пристроїв або незвичайних моделей.

Мінус:

вимагає переробки сайту;
підвищені вимоги до дизайну (кілька шаблонів для різних пристроїв);
не дозволяє повністю реалізувати унікальні особливості мобільних пристроїв.

Мобільна версія сайту

У цьому сценарії зазвичай вже є звичайна версія сайту, не адаптована для мобільних користувачів. Створюється окремий сайт, що спеціально спроектований для задоволення вимог мобільних користувачів. При цьому функціональність мобільного сайту може відрізнятись від основного. Технологічно перехід на цей сайт може здійснюватись автоматично при визначенні мобільного пристрою або вручну, оскільки сайт знаходиться на окремому доменному імені. У випадку, якщо мобільному користувачеві потрібен основний сайт, у нього залишається можливість скористатися ним.
Створення мобільної версії дає певну свободу розробникам у виборі його зовнішнього вигляду та функціональності. Для якісної розробки мобільної версії необхідно скласти кілька сценаріїв її можливого використання. У цих сценаріях потрібно вказувати контекст: де знаходиться користувач, який рівень уваги він приділяє сайту, які пристрої введення доступні, чи є стабільний зв’язок і т. д. Виходячи з цих сценаріїв визначається функціональність сайту та його наповнення. Також заздалегідь варто визначити коло мобільних пристроїв, на яких має проводитись тестування мобільного сайту. Тут можливі два підходи: найбільш популярні у потрібному регіоні або максимальне покриття всіх можливих пристроїв.

Плюси:

добра реалізація особливостей мобільних пристроїв;
можливість поділу функціоналу між основним та мобільним сайтами;
врахування мобільного контексту користування сайтом.

Мінус:

потрібна розробка окремого сайту;
ускладнення підтримки – два окремі сайти (необхідно синхронізувати загальну інформацію).

Мобільний додаток

Іншим рішенням тієї ж задачі може бути створення спеціалізованого мобільного додатка. Незважаючи на назву «додаток», завдання вирішується те саме — надання сервісу або контенту користувачеві з мобільним пристроєм. Більше того, за мобільним додатком швидше за все буде діяти веб-додаток, але не як веб-інтерфейс (сайт), а як API або джерело даних (backend). Користувачі мобільних пристроїв звикли використовувати програми для вирішення своїх завдань: у стандартному постачанні будь-якого гаджета є десяток-другий стандартних програм. Проаналізувавши набір цих програм, можна зрозуміти, що більшість великих веб-компаній розробляють для своїх проектів мобільні програми під лідируючі платформи. При цьому ясно, що ці компанії мають ресурси на реалізацію будь-якого варіанту «мобілізації» своїх сервісів, а вибирають вони саме додатки. Щоб визначитися з необхідністю створення мобільного додатка наведемо основні переваги та недоліки рішення.

Плюси:

максимальна адаптація інтерфейсу під мобільний пристрій;
широкі можливості офлайн сценаріїв роботи;
різноманітні варіанти заробітку на сервісі (платний додаток, вбудовані купівліки і т. д.);
можливість економії трафіку (основний інтерфейс вже завантажено з додатком).

Мінус:

для використання необхідна установка програми (проблема для невисокої початкової лояльності аудиторії);
потрібна розробка окремої програми під кожну платформу та оптимізація під окремі класи пристроїв;
збільшення витрат часу випуск сервісу: необхідність проходження модерації в офіційних «сторах» (каталогах додатків — Play Market, AppStore).

Корисне

Типи внутрішньої перелінковки

1. Контекстні посилання – посилання, які знаходяться у тексті сторінки. При додаванні нових сторінок на свій сайт, не забувайте вставляти 1-2 посилання на пріоритетні сторінки за потрібними ключовими словами.

2. Навігаційні посилання – посилання, які дають змогу зорієнтуватися у великому тексті. Наприклад, коли людина потрапляє у невідоме місце, їй хочеться побачити перед собою план чи карту, щоб визначитись, куди йти. Так само, потрапляючи на нову сторінку в Інтернеті, не хочеться часом дивитися довгу онучу, а хочеться якнайшвидше знайти відповідь на своє запитання. Для цього служать навігаційні посилання на сайті – вони розміщуються перед текстом. Яскравим прикладом навігаційних посилань може бути Вікіпедія. Кожна стаття містить зміст, який дозволяє легко орієнтуватися на сторінці і швидко знайти потрібний матеріал.

3. Наскрізні посилання – блоки посилань, які повторюються на всіх (або групах) сторінок сайту. Найпростіший приклад наскрізних посилань – меню. Для пошукової системи це одні з найбільш значущих посилань на сайті. Бажано, щоб у анкорі наскрізних посилань згадувалися слова з пріоритетних ключових слів. Такі посилання не зрівняються ні з першим, ні з другим типом посилань – вони вагоміші та значущі для пошукового робота.

4. Корисні посилання для користувачів – блоки посилань, які розміщують після основного тексту. Зазвичай такі блоки називають, наприклад, Корисна інформація, Популярні товари тощо. Такі посилання опосередковано, але позитивно впливають на користувальницькі чинники, отже, і позиції ресурсу.

Корисне

SEO чек-лист Simple

1. Аналіз можливостей сайту

Створіть XML карту сайту та завантажте її у кореневий каталог свого сайту. Переконайтеся, що навігаційна структура сайту доступна для пошукових роботів.
Переконайтеся, що важлива текстова інформація не знаходиться в блоках, що не індексуються (Adobe Flash Player, JavaScript, Ajax)
Забезпечте дублювання інформації, відображеної у картинках, відео та flash-роликах у текстовому вигляді, якщо користувач відключає графіку.
Налаштуйте генерацію URL (адрес сторінок) за принципом ЧПК (людино-зрозумілий урл) з додаванням ключового запиту до адреси сторінки.
Створіть файл robots.txt та помістіть у кореневий каталог свого сайту.

2. Структура сайту для пошукової оптимізації

Вкладеність сторінок має відповідати логічній ієрархії. (Шафа-скринька-папка-файл-документ)
Внутрішні сторінки мають бути пов’язані між собою посиланнями.
URL (адреса сторінки) не повинна містити сторонніх параметрів (сесій, стеження, idd тощо), де це можливо.
Створення і HTML та XML карти сайту для людей та пошукових систем.
Переконайтеся, що JavaScript, Adobe Flash Player, і картинки не містять посилання на важливі сторінки, а якщо містять, їх необхідно дублювати в тексті.

3. Оптимізація сторінки сайту

Всередині тега head:

Заголовки (title) мають бути унікальними, і не більше 60 символів.
Опис (description) має бути унікальним, що відповідає вмісту сторінки, граматично правильний, і не більше 160 символів.
Має бути лише один заголовок та один опис на сторінці на сайті.

Всередині тега body:

Має бути лише одне заголовок тексту (H1), відповідний вмісту тексту. Заголовок має містити ключовий запит.
ALT теги (альтернативний текст для зображення) повинні бути прописані для всіх, пов’язаних із текстом зображень. Вони повинні містити опис, який пояснює, що зображено на зображенні та містити ключові слова.
Переконайтеся, що ключове слово використане в межах фактичного змісту сторінки
Якщо в тексті використовуєте ключові фрази, яким присвячена інша сторінка, необхідно робити з такої фрази посилання на потрібну сторінку.

4. Контент

Складайте текст, використовуючи заздалегідь підібрані ключові фрази, щоб відповідати на запити, які робить користувач.
Текст має бути цікавим, читабельним, містити зображення, графіки, таблиці, відео тощо.
Контент потрібно постійно додавати та оновлювати.
Текст має бути унікальним та не повторюватися на інших сайтах.
Використовуйте 301 редирект для переадресації на нові сторінки, коли контент було переміщено або видалено.
Використовуйте 404 сторінки помилок, щоб допомогти очистити старі сторінки з індексу пошукової системи.

5. Посилання

Інші сайти повинні посилатись на ваш сайт. Якщо немає посилань на сайт, значить він не цікавий користувачеві, і йому не потрібно бути на першій сторінці пошукової видачі, на думку пошукових систем.
Необхідно пов’язувати усі сторінки сайту між собою посиланнями.
Для отримання природних посилань необхідно пов’язувати вміст сайту із вмістом соціальних мереж (установка плагінів соц. мереж на сайт)

Корисне

Внутрішня оптимізація сайту

1. Установка ЧПУ на сайті корисна не тільки для пошукових систем, а й для звичайних відвідувачів. Цей процес передбачає створення «гарних» і зрозумілих для людини посилань разом із застосуванням різних параметрів та змінних на адресу.

2. Грамотна внутрішня перелінковка сайту може допомогти йому піднятися у видачі навіть без використання зовнішніх посилань. Звичайно, йдеться про низькочастотні запити, але це також корисно. У просуванні неминуче потрібно враховувати кожну дрібницю чи деталь – тоді ви отримаєте максимум ефекту. Так ось, для перелінкування можна використовувати кілька різних підходів і методів:

– Ручне перелінкування за допомогою проставлення посилань у статтях на інші сторінки сайту.

– Дублювання меню та створення в дизайні елементів з посиланнями на статті – популярні записи, останні новини, схожі нотатки, що часто переглядаються або коментуються.

– Меню хлібні крихти – як додатковий елемент навігації на сайті.

Перелінковка, допомагає сайту не тільки з пошуковими системами, позиціями у видачі та просуванням, а неминуче також додає в проект користь для читачів та відвідувачів.

3. Додаткова навігація покращує юзабіліті та розширює можливості пошуку потрібної інформації, за рахунок схожих і тематичних внутрішніх посилань можна зацікавити відвідувача якнайбільше провести часу на сайті.

4. Картка сайту. Можна сказати, що тут є 2 підпункти – мапа сайту для пошукових систем, а також сторінка мапи сайту на самому проекті. В обох випадках карта сайту прискорює індексацію сторінок інтернет-проекту, XML Sitemap можна навіть завантажити в інструменти вебмайстра Google та Яндекса.

5. Robots.txt – файл, який вказує пошуковими системами, які сторінки сайту заборонені до індексації. Зазвичай туди додаються різні системні каталоги. Також у Robots.txt є директива Hots, якою можна визначити для яндексу основний домен сайту (без www або з www), а також вказати посилання на XML Sitemap. Файл розташовується в кореневій директорії сайту і автоматично зчитується пошуковими системами.

6. Останній момент – 301 редирект. З його допомогою можна зробити багато, але для нового сайту ви просто повинні визначити, яке доменне ім’я буде головним (без www або з www), а з другого робиться редирект на основне.

7. Заборона індексації. Неправильно складений файл robots.txt (або метатеги robots на сторінках) можуть перешкодити пошукачам заносити в індекс сторінки, які ви хочете просувати. А якщо сторінки немає в індексі, просування абсолютно марне. Ваш SEO-фахівець перегляне файл і відкриє те, що потрібно.

8. Відкритий доступ до розділів адміністраторів. Протилежна проблема – відкриті для перегляду та індексації адмінські розділи, форми логіну тощо. Усі вони мають бути не тільки закриті від індексування, але й заборонені до віддачі веб-сервером (крім форми логіну, її потрібно просто заборонити для індексації).

9. Неправильний HTML-код. Незакриті теги, розміщені за межами тега <html> контент, прихований текст, використання більше одного заголовка H1 на сторінку тощо – всі ці непомітні живому відвідувачу недоліки можуть сильно нашкодити сприйняттю сайту пошуковою системою. Акуратний та валідний код – запорука безпроблемної індексації та позитивного відношення пошукової системи.

10. Неправильно настроєна CMS. Багато систем керування контентом при неписьменному налаштуванні схильні до не дуже дружньої до пошукових систем поведінки. Наприклад, часто виникає внутрішнє дублювання сторінок (коли одна сторінка доступна за двома-трьома різними адресами – з закриваючим / і без, з .html і без, як версія для друку і так далі). Це необхідно припиняти на рівні налаштування самої системи керування контентом та веб-сервера. Також необхідно зробити недоступними для пошукових роботів сторінки з результатами пошуку по сайту та інші службові елементи. Важливо також змусити пошукову систему видавати ЧПУ (людини зрозумілі URL, вони ж SEF URL – search engines friendly URL). Такі адреси сторінок не тільки допомагають користувачам орієнтуватися на сайті, а й, що більш важливо з точки зору SEO, можуть містити транслітеровані ключові слова, що підвищує релевантність сторінки за ними.

11. Зареєструватися в сервісах для веб-майстрів Яндекса та Google.

12. Грамотна внутрішня перелінковка дуже важлива для прискорення індексації сайту. Усі сторінки повинні мати 2-3 посилання на головну. Зробіть додаткові посилання на розділи меню на всіх сторінках сайту.

13. Правило трьох кліків. Зробіть навігацію на сайті так, щоб будь-яка сторінка вашого сайту була доступна не далі, ніж за 3 кліки від головної.

14 Намагайтеся не робити меню, що випадають на скриптах і flash, це ускладнює індексацію сайту пошуковими системами.

15. Додайте сайт у форми додавання пошукових систем.

16. Додати сайт до рейтингів

17. Додайте сайт до каталогів

18. Додайте сайт до соціальних закладок. Великий плюс соціальних закладок у тому, що до них можна додавати внутрішні сторінки сайту. В кожномусервіс необхідно зареєструватися.